Planowana ciaza w wieku 17 lat

W punkcie, kiedy staramy się z naszym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest trudnym oczekiwaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i dokonały go, by jak łatwo powiadomić rodzinę oraz mężczyzn o rychłym powiększeniu się rodziny. A często zdarza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie istniejemy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jakieś zasadzie działają testy ciążowe widoczne w aptece. Ich działanie jest bowiem bardzo proste. Liczy na wykryciu hormony HCG (produkowanego w przypadku wystąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle ubogie w kadrze a również bardzo czułe, dlatego należy je zaczynać zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może dotyczyć z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak każdych nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych także nie należy stosować po upływie czasu ważności. Wtedy skoro jego role mogą stanowić zaburzone, a efekt będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na efekt testu ciążowego nie lecz jego odpowiednie działanie i odczekany okres od momentu ewentualnego zapłodnienia. Istotne są również choroby kobiety, podejmowane przez nią leki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w formie powinny raczej zgłosić się do lekarza, bo w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do jakiej tak faktycznie nie doszło, mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego sprawieniu, wyszedł ujemny. Potrafi więc znaczyć, że przybyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ zapewne stanowisz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie mocna stwierdzić ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny składnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby dysponować większą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy myśleć o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne również dla większej swobód należy udać się do specjalistę i spełnić dodatkowe badania. Zawsze w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą trafić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.